Slovakia Water Polo
Adam Furman v premiérovej sezóne v Strasbourgu do finále, jeho tím doň smeruje po piatich rokoch!Slovenský vodnopólový reprezentant Adam Furman počas svojej prvej sezóny v Strasbourgu postúpil s Team Strasbourg do finále francúzskej najvyššej súťaže, keď po prehre v bazéne súpera z Pays d' Aix v závere mája tesne o gól 17:18 vyhral včera večer doma 13:9 a v súčte oboch duelov uspel jeho tím 30:27. Adam u súpera dal tri góly, vo včerajšom druhom stretnutí raz skóroval! ,,Do zápasu sme išli s jednogólovou stratou, takže sme vedeli, že musíme vyhrať minimálne o dva góly. Ten bol fyzicky veľmi náročný, ale plná tribúna nás hnala stále dopredu a počas celého stretnutia sme dominovali a nakoniec aj zvíťazili. Teraz nás čaká finále pravdepodobne proti Marseile (to bude hrať druhý duel v semifinále proti našim chlapcom z Nice doma 13.6., pričom prvý duel Marseille vyhralo v Nice 20:10), ktoré minulý týždeň vyhralo titul v Euro Cupe, takže je to pre nás o to väčšia motivácia pokúsiť sa o senzáciu, " vraví Adam. A ako sa dá takýto tím poraziť? ,, Určite musíme byť od začiatku zápasu disciplinovaní a koncetrovaní. V tejto sezóne sme už s nimi odohrali zápas kde sme prehrali len o jeden gól, ktorý sme dostali jednu sekundu pred koncom. Hlavne si treba takýto zápas užiť, " zdôrazňuje Adam, ktorý urobí s tímom maximum pre to, aby favorita zaskočili už v prvom finále v domácom bazéne 20.júna 2026. Koniec-koncov jeho tím postúpil do finále najvyššej súťaže po piatich rokoch. Pred finále vám s Adamom ešte pár postrehov prinesieme.(foto:wp inside)